Witamy na forum Naziemna.pl Strona Główna Witamy na forum Naziemna.pl
Forum Naziemnej Telewizji Cyfrowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odbiór naziemnaj telewizji cyfrowej
Autor Wiadomość
miki
Gość
Wysłany: 2011-05-23, 08:38   Odbiór naziemnaj telewizji cyfrowej

Wszędzie czytam o tym że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebne są jakieś tunery, anteny specjalne po kilkaset zloty. A tak się składa że mieszkam w Warszawie na Bemowie. W grudniu kupiłem telewizor Samsung, podłączyłem go do wejścia antenowego kitóre mam w ścianie w mieszkaniu z wielkiej płyty z 1983 r. i odbieram w bardzo dobrej jakości wszystkie naziemne stacje telewizyjne (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura, TVN, TVN 7, TV4, TV Puls, Tv Puls 2, Polsat) a nawet złapałem TV6 (podobno zaczynają nadawać 30 maja 2011). Po co mam więc płacić za kablówkę z której i tak już wycofali zagraniczne stacje a niemieckojezycznych ma nie być w ogóle? Tym bardzie że w telewizji prócz informacji podawanych w różnego typu dziennikach nie ma czego oglądać.

Jacek
Gość
Wysłany: 2011-05-24, 20:10   

Masz rację, i tak ogląda się parę programów.
Co do anteny to Azart który jest w Twoim bloku jest właśnie z anten kierunkowych złożony + wzmacniacz co daje dobry sygnał. No a jak już masz TV z DVB-T tunerem to tylko podpiąć i oglądać

???????
Gość
Wysłany: 2011-05-26, 21:37   

Ja mieszkam niedalko mielęcina w zachodnio-pomorskim i słabo chodzi mi ta telewizja naziemna mam tylko tvn polsat tvn7 typuls tyn sport i TV4

aga w
Gość
Wysłany: 2011-10-08, 14:28   

czy moj telewizor bedzie odbieral naziemna telewizje cyfrowa mam philips model 28PW6008/05 i zbiorcza antene rozprowadzona na w szystkie pokoje w domu jednorodzinnym

Gość

Wysłany: 2011-10-09, 10:21   

Napisz gdzie mieszkasz bo może musisz przestawić antenę na nadajnik z którego lecą cyfrowe programy

Penc
Gość
Wysłany: 2011-10-14, 19:03   

Witam, mam tnk HD i niestety jak instalowałem go nie było jeszcze telewizji cyfrowej naziemnej, teraz jest i nie wiem jak to zrobić, żeby ją odbierać( w tym dekoderze od tnk jest mpeg-4) chodzi mi o to gdzie wejść żeby to zainstalować

Gość

Wysłany: 2011-10-14, 20:38   

zobacz gdzie masz nadajnik koło siebie i czy twoja antena jest skierowana na ten nadajnik. Popatrz jaki masz poziom sygnału. najlepiej pożycz od kogoś dekoder i jeśli pożyczony działa na twojej antenie to może ten tnk nie jest przystosowa tzn jest tylko satelitarny

Maciek
Gość
Wysłany: 2011-10-15, 17:39   

Witam
Probuje sie zorientowac w praktycznosci (z mojego punktu widzenia) cyfrowej telewizji naziemnej przy zastosowaniu tzw wew. anten - czesto podkreslane sa ich dobre parametry jak wzmocnienie powyzej 40db co ma zapewnic dobry sygnal itp, itd. Nie chcialbym montowac zew. anteny wiec pytanie, czy ktos mial okazje widziec jakosc sygnaly w anten wew.? Mieszkam w KRakowie.

Dziekuje

Gość

Wysłany: 2011-10-17, 20:25   

jeśli mieszkasz blisko nadajnika to jak najbardziej taka antena wystarczy, A w bloku masz Azart?

mwmw
Gość
Wysłany: 2011-11-01, 11:46   

mam tv sharp lc_37d65e szukalem kanałów i wyskakuje mi napis że sygnał jest niekompatybilny. co to może oznaczać

Gość

Wysłany: 2011-11-01, 19:31   

Albo masz tuner DVB-T ale MPEG 2 a nie MPEG 4 i nie możesz rozkodować sygnału albo masz antenę skierowaną na nadajnik analogowy a nie cyfrowy.

krzesala
Gość
Wysłany: 2011-11-02, 06:51   

Mam taki problem odbieram wszystkie programy oprócz TVP1 i TVP2 nie wiem dlaczego??

Gość

Wysłany: 2011-11-02, 16:54   

TVP1 oraz TVP2 są na MUX1 może odbierasz tylko MUX 2 ? Gdzie mieszkasz?

simca2
Gość
Wysłany: 2011-11-05, 15:05   ustawienie anteny i TV

Posiadam telewizor LG 42PG6000 z wejściem z boku CI kupiłem antenę Synaps AHD 343 + wzmacniacz + zasilacz i moduł RWT MPEG-4 DVB-T teraz nie wiem czy wystarczy włożyć moduł do portu CI aby zadziałał dekoder mpeg4, druga sprawa jak a dokładnie w którym kierunku skierować antenę aby odbierać jak najwięcej kanałów w dobrej jakości mieszkam w Bogdańcu (52°41'16.62"N, 15°3'48.348"E) z tego co wiem to najbliższe nadajniki to Gorzów Wielkopolski-mux3 i Zielona Góra-mux2. Nie bardzo chcę eksperymentować bo wejście na dach u mnie nie należy do najłatwiejszych więc chcę to zrobić raz a dobrze i dlatego pytam o szczegóły.

Bogdan
Gość
Wysłany: 2011-11-05, 17:34   

na razie wszystkie programy telewizji naziemnej zgodnie z ustawą o Naziemnej Telewizji Cyfrowej w ramach MUX 1, 2 i 3 są i będą nadawane w formacie FTA czyli niekodowane, co oznacza, że żadna karta do odkodowania programów nie będzie potrzebna. Z postu wnioskuję , że twój telewizor nie posiada tunera MPEG-4/AVC ( posiada MPEG-2 ) i w takim przypadku rozwiązania są dwa: zakup osobnego tuneraDVB -T SD/HD z MPEG -4 lub zakup karty transkodującej MPEG-2 na MPEG-4 i włożenie jej rzeczywiście do złacza CI telewizora. Należy zaznaczyć , że nie wszystkie karty będą "chodzić" ze wszystkimi telewizorami ( np. objawy - przełączenie z programu na program - kilka sekund ). Najlepiej odbierać sygnał z Zielonej Góry czy nawet z Zagania, ale większe znacznie mają przeszkody przed samą anteną ( wysokie drzewa, budynki itp ) niż trochę większa odległość od nadajnika ( oczywiście każdy nadajnik nadaje z różną mocą ) i należy szukać tych najsilniejszych ( ale nie zawsze ).

Odpowiedz do tematu